Türkiye Paylaşım Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye Paylaşım Platformu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Başkalarını Sevmek Üzerine

YazarMesaj
trpaylas
Admin
Admin
trpaylas

Başkalarını Sevmek Üzerine Empty
MesajKonu: Başkalarını Sevmek Üzerine   Başkalarını Sevmek Üzerine I_icon_minitimeC.tesi Eyl. 04, 2010 9:32 am

-Hayatta en önemli şey sevgidir.

-Anlaşma yoluna gitmek bir insanın gidebileceği en önemli yoldur.

-Eğer insanlara olmaları gerektiği gibi davranırsan, onlara yapabileceklerini görmeleri için yardım etmiş olursun.

-“Seninle gurur duyuyorum”, bir insanın kendini önemli hissetmesi için söyleyebileceğiniz en değerli üç sözcüktür.

-Bazı insanlar dıştan sert görünürler, fakat yumuşak bir kalpleri vardır. Onu arayıp ortaya çıkartın.

-Suçlu arayacağınıza hatayı düzeltmeye çalışın.

-Bir insanın olgunlaşmasını sağlamanın en iyi yollarından biri, ona sorumluluk yüklemek ve ona güvendiğinizi belli etmektir.

-Yüksek sesle öv, alçak sesle suçla.

-Sırt sıvazlama ile kıça atılan bir tekme arasında bir kaç omurluk mesafe olmasına rağmen, insanlara birbirinden çok farklı duygular yaşatırlar.

-İnsanlara bakarken, onların içini de görün.

-Olayı tek taraflı dinlersen, sadece yarısını anlarsın.

-Tanrım, kimseyi, kendimi onun yerine koymadan, yargılamamam için bana yardım et.

-Bazı insanlar birine rastladıklarında onu giysilerine bakarak değerlendirirler, fakat siz onu kalbine bakarak değerlendirin.

-Her insanın kimsenin bilmediği gizli dertleri vardır, ve çoğunlukla soğuk olarak değerlendiğimiz insanlar aslında sadece üzgündür.

-İnsanları ezip geçmek için mutlaka direksiyon başında olmak gerekmez.

-Komşumu eleştirip ona doğru parmağımı uzattığımda, başka üç parmak da bana doğru uzanmaktadır.

-Sözler gerçek şeylerdir, ya överler ya söverler. Ya yüceltirler ya alçaltırlar. Kurtarırlar veya mahkum ederler.

-Sevmeden verebiliriz, fakat vermeden sevemeyiz.

-Vermekle asla kaybetmezsiniz.

-Hayat tenis maçı gibidir, servis atmadan kazanamazsınız.

-Başkalarına iyilik eden kendine de iyilik etmiş olur.

-Asla kurtulamayacağınız şeylerden biri nezakettir, çünkü o verdikçe hep size geri döner.

-Cüzdan boşaldıkça, kalp dolar.

-Eğer kalbiniz sevgiyle dolu ise, her zaman verecek bir şeyiniz var demektir.

-Kalpten verilen hiçbir şey kaybolmaz, diğerlerinin kalbinde saklı kalır.

-Paylaşınca her şey daha güzeldir.

-Sevgi rafa kaldırmak için değildir. Onu oradan alın ve kullanın. Onu kendiniz için saklamayın.

-Hayatınızı Allah'a vererek kurtarın. Hayatınızı başkaları için feda ederek bulun.

-Tanrı'ya size verdiğinden fazlasını veremezsiniz.

-Bir mum kendi ışığını söndürmeden başka binlercesini yakabilir
https://trpaylas.forumdizini.com

1 sayfadaki 1 sayfası